kingdom czech
logo    Anionové hygienické vložky  a další produkty pro zdraví  Harmonie s přírodou 

Při objednávce v ČR nad 2998,99 Kč a v SR nad cca 180 EUR  poštovné zdarma.

--------------------------------------------------------------------------------------

DOMÁCÍ SIRUPY na www.ceskysirup.cz.


Léčivý Turmalín v anionkách
Léčivý Turmalín

Turmalín je nejrůznorodější ze všech kamenů minerální říše, neboť obsahuje velkou různost prvků. Jeho chemické složení se mění u jednotlivých druhů tohoto kamene. Turmalín je komplexním křemičitanem, proto se vyskytuje v množství různobarevných odstínů, kdy záleží na obsahu lithia, draslíku, sodíku, železa, manganu, hořčíku, vápníku a přimíšenin žuly. Často se vyskytuje i více barev v jednom krystalu, jsou to turmalíny vícebarevné.

Existují tyto barevné druhy: turmalín bezbarvý jako achorit, turmalín modrý jako indikolit nebo brazilský safír. Zelený turmalín je znám jako brazilský smaragd; nažloutle zelený turmalín jako brazilský peridot; narůžovělý a červený turmalín má název rubelit (ten je s obsahem lithia) a černý turmalín je znám jako skoryl.

Turmalín je tzv. cyklosilikát, to znamená, že se skládá ze silikátových molekul, které mají podobu kruhů či prstenců a následují za sebou tak, že tvoří dlouhé "trubice". Těmito pak může bez překážek protékat energie, čehož důkazem je jeho velmi dobrá vodivost. Vzhledem ke svým elektrickým vlastnostem se používá k řízení kmitočtu u krátkovlnných rádiových přístrojů. Jako kámen drahokamové jakosti udržuje elektrochemickou rovnováhu těla a je proto oblíbeným kamenem u léčitelů používajících drahokamy.

Turmalín má schopnost pohlcovat světlo, a proto se využívá pro přípravu polarizovaného světla. Je-li nošen jako drahokam, pohlcuje světlo, vyzařuje je na kůži a napomáhá elektrochemického systému těla. Na tělesné i duchovní úrovni podporuje průtok energie a rozpouštění bloků, které jí stojí v cestě. Propojuje různé části těla a z duchovního hlediska i různé úrovně bytí, životní zkušenosti, názory a způsoby nahlížení na svět, a pomáhá je uvádět do vzájemného vztahu, aby tvořily smysluplný celek.

Turmalín může bez obav používat kdokoliv, neboť tento kámen nemá nikdy nepříznivý účinek a vždy působí ve prospěch svého nositele. Je nápomocný v mnoha směrech:

  • Je vodičem světelných vln.
  • Vyrovnává elektrochemický systém.
  • Utišuje mysl a umožňuje svému nositeli, aby se soustředil na jakýkoliv předmět a zůstal duševně zaujat po delší dobu, než je obvykle možné - vhodné při meditaci.
  • Pohlcuje nepříznivé vibrace a ochraňuje před nimi svého nositele.
  • Zvyšuje schopnost rozlišovat a činit rozhodnutí.
  • Podává svému nositeli zprávu o nastávajících nehodách prostřednictvím snů.

Turmalín se doporučuje před zkouškami, neboť uklidňuje nervy, odstraňuje nervozitu a činí člověka více cílevědomým a soustředěným. Chrání svého nositele před nepotřebnými diskusemi, zvyšuje schopnost rozlišování a také rozhodování.

Tím, že turmalín pohlcuje světlo a vyzařuje elektrické náboje, napomáhá rozvoji intelektu, zvyšuje bystrost a ostrovtip. Je proto vhodný i pro děti, které mají potíže s učením, nebo lidem trpícím duševními poruchami. Skutečnost, že podporuje schopnost přijímání a zpracovávání informací, se na fyzické úrovni projevuje také zlepšením přijímání a zpracování potravy. Je tudíž vhodné, aby ho nosili ti, kteří mají chronické trávicí potíže.

Podle autora indického spisu Rasa Ratna Sammučchaya má turmalín osm variant, z nichž je pro léčebné účely nejvhodnější turmalín černý - skoryl. Pro léčebné použití drahokamů existují různé možnosti a jeho uživatel může sám intuitivně nalézat nové způsoby aplikace. Turmalín zakoupíme nejčastěji jako přívěšek (v barvě červené - rubelit, nebo zelené). Nosíme-li ho na krku, působí na celý organismus, především však na srdeční čakru, k níž také v těchto barevných odstínech náleží. Černý turmalín - skoryl můžeme získat ve speciálních prodejnách kamenů, samostatně jako neopracovaný kámen. Ten pak přikládáme na nemocná místa, kde ho na delší dobu můžeme připevnit náplastí. Doba aplikace je individuální a člověk sám by měl intuitivně vycítit, jak dlouho kámen na patřičném místě ponechat. Další možností léčebného užívání je voda (ve skleněné nádobě), do níž na noc ponoříme důkladně očištěný turmalín. Každý kámen čistíme především před prvním použitím, ale také při jeho nošení a využívání k léčbě. Nejvhodnější čištění je pod proudem pramenité vody, nebo alespoň pod proudem studené vody z kohoutku.

* * *

Zajímavou zkušenost s turmalínem popisuje Ing. Vlastimil Žert v knížce "Geomantie včera a dnes" na straně 95. Při jedné jeho návštěvě v Morašicích mu přítel a učitel František Kuře sdělil, že na sestupném tračníku se děje něco nepěkného, což by mohlo přejít až v rakovinové bujení (což ing. Žert již věděl). Řekl také, že se pokusí počínající růst zastavit. Citace z uvedené knihy:

"Pan Kuře položil na stůl velký porcelánový mělký talíř. Na jeho dno koncentricky uložil prstenec o 120 mm DN, zhotovený svařením konců průhledné trubičky o DN 10 mm, zcela naplněné drobnými turmalínky vytlučenými ze sušické žuly. Do středu umístil malou svíčku v kelímku a zapálil ji. Mentálním dotazem pak na stupnici pravítka zjistil dobu aplikace a nastavil na ni časový spínač. Během té doby sledovali vizuálně dva citlivci postupné uzavírání mého narušeného biopole a sledovali změnu jeho sytého černo-hnědo-fialového zabarvení na světle zářivý odstín, místy nažloutlý a jinde blankytně modrý, což jasně signalizovalo správný postup bioenergetického posilování a harmonizace mého organismu. Po aplikaci homeopatických preparátů se můj stav zlepšil natolik, že potíže rychle zmizely a já mohl přerušit tradiční, ne příliš příjemnou léčbu."

Připravila H. Sapiková též s použitím knihy
H. Johari: LÉČIVÁ SÍLA DRAHOKAMŮ (vydala Pragma)

Zdroj: časopis MEDIUM č. 11/2004